بهینه سازی تصاویر برای سئو

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر وب سایت یکی از عوامل مهمی است که شاید بعضی از نویسندگان به راحتی از آن رد می شوند و آن را موضوع مهمی نمی بینند.

استفاده از تصاویر در نوشته کیفیت نوشته را چندین برابر می کند و بهینه سازی تصویر در SEO کمک زیادی به ما خواهد کرد:

جذابیت نوشته با تصاویر چند برابر می شود و به زیبایی صفحات کمک زیادی می کند

تصاویر میزان ماندگاری کاربران در وب سایت را بالاتر می برند : وجود تصاویر جذاب در نوشته به خوانایی و فهم آن کمک خواهد کرد و کاربر را به خواندن ادامه نوشته تشویق می کند

وجود تصاویر در نوشته مهم است و بهینه سازی آن ها امری مهمتر

سعی کنید تصاویر مقاله را خودتان بسازید ، حتی اگر برای یافتن تصاویر از وب سایت های دیگر استفاده می کنید سعی کنید ایده اولیه را از سایت مورد نظر بگیرید و خودتان با نرم افزار های طراحی تغییراتی در آن ها به وجود آورید : مطمئنا این کار برای گوگل جذاب تر است و به بهبود رتبه تان کمک خواهد کرد

حتما از تصاویر مرتبط با متن استفاده کنید : این کار مطمئنا در وحله اول به فهم نوشته کمک بسیاری خواهد کرد.

تصاویر باید به گونه ای باشند که باعث کندی سایت نشوند:

یکی از مهمترین عوامل در SEO سایت سرعت لود یا باز شدن وب سایت است ، اگر سایت شما سرعت لود خوبی نداشته باشد علاوه بر اینکه کاربران سریع سایتتان را ترک خواهند کرد به جایگاهتان در موتور های جستجو ضربه می زند.

برای بهینه کردن تصاویر به این نکات توجه کنید:

از تصاویر با اندازه های بسیار بزرگ استفاده نکنید : اگر تصاویرتان اندازه بسیار زیادی دارند حتما قبل از آپلود آن ها را کوچک کنید.

برای تنظیم اندازه تصاویر وب سایت از استایل های CSS استفاده نکنید و سعی کنید تصاویر را دقیقا در اندازه ای که لازم است بسازید و در سایت قرار دهید.

بیشتر از فرمت jpg استفاده کنید و سعی کنید از فرمت PNG بیشتر برای عکس های با کیفیت و مهم سایت استفاده کنید

برای بهینه سازی تصاویر از ابزار ها کمک بگیرید :

سایت های زیادی هستند که تصاویرتان را بهینه میکنند که می توانید با آپلود تصویر اصلی در آن ها نسخه بهینه سازی شده آن را دریافت کنید

این کار را می توانید به صورت خودکار در سایتتان انجام دهید در این صورت لازم است با کمک متخصص نرم افزار سیستمی را برای بهینه سازی تصاویر پیاده کنید

اگر از CMS های آماده مانند وردپرس استفاده می کنید از افزونه ها برا اینکار استفاده کنید.

در ورد پرس برای بهینه سازی تصاویر می توانید از افزونه Smush Image استفاده کنید که به صورت خودکار تصاویر را بهینه سازی می کند.

تگ alt را هرگز فراموش نکنید و حتما آن را برای همه تصاویر به کار ببرید.

در نامگذاری عکس ها دقت کنید و از نام های با معنی در نامگذاری ها استفاده کنید همچنین می توانید از کلمات کلیدی خود برای نام گذاری تصاویر و تگ alt استفاده کنید.

در آخر توجه کنید قوانین کپی رایت را برای تصاویر رعایت کنید و سعی کنید همیشه به حقوق دیگران احترام بگذارید.

لینک کوتاه شده مطلب: https://www.mnaseri.ir/3172

پاسخی بگذارید